HSCMAND015PASA5
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSCMAND015PASA5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSCMAND015PASA5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSCMAND015PASA5 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR PRESS 15PSI ABSOL 5V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $39.29 | $37.506 | $33.934 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 250 pcs | |||
| $31.255 | $27.683 | $25.897 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Termination Style: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | 8-SMD |
| Series: | TruStability® HSC |
| Pressure Type: | Absolute |
| Port Style: | Barbed |
| Port Size: | Male - 0.19" (4.93mm) Tube |
| Package / Case: | 8-SMD, J-Lead, Top Port |
| Output Type: | SPI |
| Output: | 12 b |
| Other Names: | 480-5983 HSCMAND015PASA5-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Operating Pressure: | 15 PSI (103.42 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | 30 PSI (206.84 kPa) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 15 PSI (103.42 kPa) Absolute Male - 0.19" (4.93mm) Tube 12 b 8-SMD, J-Lead, Top Port |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSCMAND015PASA5, use the request quote form to request HSCMAND015PASA5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSCMAND015PASA5.The price and lead time for HSCMAND015PASA5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSCMAND015PASA5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
