HSC28DRTI-S93
Buy HSC28DRTI-S93 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSC28DRTI-S93
Manufacturer Sullins Connector Solutions
Description CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.100
Read Out:Dual
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Gender:Female
Flange Feature:Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Card Type:Non Specified - Dual Edge
Card Thickness:0.093" (2.36mm)