HSC200R47J
AMP Connectors / TE Connectivity
HSC200R47J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSC200R47J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSC200R47J
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Description RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 200W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:200W
Thickness (Max):±50ppm/°C
Size / Dimension:3.543" L x 2.874" W (90.00mm x 73.00mm)
Series:HS, CGS
RoHS Status:Bulk
Polarization:Axial, Box
Other Names:2-1630019-8
2-1630019-8-ND
A102387
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Resistors:Aluminum
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:HSC200R47J
Height - Seated (Max):1.650" (42.00mm)
Features:-
Failure Rate:Terminal Screw Type
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%