HSA5075KE
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA5075KE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA5075KE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA5075KE
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 75K OHM 3% 50W
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Tolerance:±3%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:75 kOhms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:1630186-8
1630186-8-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:75 kOhms ±3% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor