HSA2575RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA2575RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA2575RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA2575RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 196 pcs
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:75 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:1676625-8
A137145
HSA2575RJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:75 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor