HSA2522KJ
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA2522KJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA2522KJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA2522KJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 22K OHM 5% 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 196 pcs
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:22 kOhms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:2-1625971-5
2-1625971-5-ND
A138860
HSA2522KJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:22 kOhms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor