HQC-39
Essentra Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HQC-39 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HQC-39 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HQC-39 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | CBL CLIP C-TYPE BLACK FASTENER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.509 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.700" (17.78mm) |
|---|---|
| Type Attributes: | Hinged, Locking |
| Type: | Clip, C-Type |
| Series: | - |
| Screw Size: | #10 |
| Panel Thickness: | - |
| Panel Hole Size: | 0.157" (4.00mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 61013015 HQC39 |
| Opening Size: | 0.390" (9.90mm) |
| Mounting Type: | Fastener |
| Material Thickness: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length: | 1.650" (41.91mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.790" (20.07mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Clip, C-Type Black Fastener 0.390" (9.90mm) |
| Color: | Black |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Adhesive: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HQC-39, use the request quote form to request HQC-39 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HQC-39.The price and lead time for HQC-39 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HQC-39.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
