HPND-4005
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HPND-4005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HPND-4005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HPND-4005 |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | DIODE PIN BEAM LEAD 120V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 120V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Resistance @ If, F: | 6.5 Ohm @ 20mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max): | 250mW |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 2-SMD, Beam Lead |
| Other Names: | 516-2112 HPND4005 |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | PIN - Single |
| Detailed Description: | RF Diode PIN - Single 120V 250mW |
| Capacitance @ Vr, F: | 0.02pF @ 10V, 10GHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HPND-4005, use the request quote form to request HPND-4005 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HPND-4005.The price and lead time for HPND-4005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HPND-4005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



