HPC46003V20/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HPC46003V20/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HPC46003V20/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HPC46003V20/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MCU 16BIT ROMLESS 68PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 68-PLCC |
| Speed: | 20MHz |
| Series: | HPC™ |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Program Memory Type: | ROMless |
| Program Memory Size: | - |
| Peripherals: | PWM, WDT |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 68-LCC (J-Lead) |
| Other Names: | *HPC46003V20/NOPB HPC46003V20NOPB |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of I/O: | 52 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | HPC HPC™ Microcontroller IC 16-Bit 20MHz ROMless 68-PLCC |
| Data Converters: | - |
| Core Size: | 16-Bit |
| Core Processor: | HPC |
| Connectivity: | Microwire/Plus (SPI), UART/USART |
| Base Part Number: | HPC46003V20 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HPC46003V20/NOPB, use the request quote form to request HPC46003V20/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HPC46003V20/NOPB.The price and lead time for HPC46003V20/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HPC46003V20/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
