HPC090WP50238AX1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HPC090WP50238AX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HPC090WP50238AX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HPC090WP50238AX1 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 5000PF 20KV Z5U DISK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $401.06 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 20000V (20kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Size / Dimension: | 3.543" Dia (90.00mm) |
| Series: | HPC |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Disk, Metal Fitting - Threaded |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Requires Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 1.575" (40.00mm) |
| Features: | High Voltage |
| Detailed Description: | 5000pF ±20% 20000V (20kV) Ceramic Capacitor Z5U Disk, Metal Fitting - Threaded |
| Capacitance: | 5000pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HPC090WP50238AX1, use the request quote form to request HPC090WP50238AX1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HPC090WP50238AX1.The price and lead time for HPC090WP50238AX1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HPC090WP50238AX1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



