HPB100W5DA-BF
Honeywell Microelectronics & Precision Sensors
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HPB100W5DA-BF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HPB100W5DA-BF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HPB100W5DA-BF |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Microelectronics & Precision Sensors |
| Description | PRECISION BAROMETER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,143.80 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5.5 V ~ 30 V |
|---|---|
| Termination Style: | Connector |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Pressure Type: | Absolute |
| Port Style: | Barbed |
| Port Size: | Male - 0.13" (3.18mm) Tube |
| Package / Case: | Module Cube |
| Output Type: | RS-485 |
| Output: | - |
| Other Names: | Q8908601 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Operating Pressure: | 7.25 PSI ~ 17.4 PSI (50 kPa ~ 120 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 7.25 PSI ~ 17.4 PSI (50 kPa ~ 120 kPa) Absolute Male - 0.13" (3.18mm) Tube Module Cube |
| Accuracy: | ±0.012 PSI (±0.08 kPa) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HPB100W5DA-BF, use the request quote form to request HPB100W5DA-BF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HPB100W5DA-BF.The price and lead time for HPB100W5DA-BF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HPB100W5DA-BF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


