HPA00900AIDCNR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HPA00900AIDCNR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HPA00900AIDCNR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HPA00900AIDCNR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 26-V, Bidirectional, Zero-Drift, High-Side, I2C Out Current/Power Monitor 8-SOT-23 -25 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.431 | $0.389 | $0.351 | $0.344 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 0 V ~ 26 V |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | SOT-23-8 |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology: | 10mA |
| Polarization: | SOT-23-8 |
| Output: | Current Monitor |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | HPA00900AIDCNR |
| Expanded Description: | Current Monitor Regulator High-Side 10mA SOT-23-8 |
| Digits or Characters: | ±1% |
| Description: | IC CURR/PWR MONITOR 1% SOT23-8 |
| Accuracy: | High-Side |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HPA00900AIDCNR, use the request quote form to request HPA00900AIDCNR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HPA00900AIDCNR.The price and lead time for HPA00900AIDCNR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HPA00900AIDCNR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
