HP-3649-B
Bud Industries, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HP-3649-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HP-3649-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HP-3649-B |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX ABS BLACK 2.62"L X 2.6"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 6 pcs | 100 pcs | 200 pcs | 300 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.90 | $1.60 | $1.45 | $1.30 | $1.264 | |
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.08 lb (36.29g) |
|---|---|
| Thickness: | 0.115" (2.92mm) |
| Size / Dimension: | 2.620" L x 2.600" W (66.55mm x 66.04mm) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Series: | Style 1 |
| Ratings: | - |
| Other Names: | 377-1649 HP 3649 B HP3649B |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Material: | Plastic, ABS |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 1.100" (27.94mm) |
| Features: | PCB Supports |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Black Hand Held, Split Sides 2.620" L x 2.600" W (66.55mm x 66.04mm) X 1.100" (27.94mm) |
| Design: | Hand Held, Split Sides |
| Container Type: | Box |
| Color: | Black |
| Area (L x W): | 6.80 in² (43.9 cm²) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HP-3649-B, use the request quote form to request HP-3649-B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HP-3649-B.The price and lead time for HP-3649-B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HP-3649-B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

