HOA6480-001
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HOA6480-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HOA6480-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HOA6480-001 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR IR BARCODE READER W/PINS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensing Object: | Kodak® Gray Card, White Paper |
| Sensing Method: | Reflective |
| Sensing Light: | Infrared |
| Sensing Distance: | 0.178" (4.5mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Module, Arrowhead |
| Output Configuration: | Open Collector |
| Other Names: | 480-3822 HOA6480-001-ND HOA6480001 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Digital Output |
| Detailed Description: | Reflective Optical Sensor 0.178" (4.5mm) Kodak® Gray Card, White Paper Module, Arrowhead |
| Current - Supply: | 15mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HOA6480-001, use the request quote form to request HOA6480-001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HOA6480-001.The price and lead time for HOA6480-001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HOA6480-001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

