HOA6299-002
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HOA6299-002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HOA6299-002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HOA6299-002 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR OPTO TRANSMITTER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 12 V |
|---|---|
| Series: | HOA6299 |
| Sensing Method: | Transmissive |
| Sensing Distance: | 2.5" (63.5mm) |
| Response Time: | - |
| Package / Case: | Module, Connector |
| Output Configuration: | NPN |
| Other Names: | 480-2972 HOA6299002 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C (TA) |
| Mounting Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optical Sensor Transmissive 2.5" (63.5mm) Module, Connector |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HOA6299-002, use the request quote form to request HOA6299-002 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HOA6299-002.The price and lead time for HOA6299-002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HOA6299-002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

