HOA1881-013
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HOA1881-013 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HOA1881-013 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HOA1881-013 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR PHOTOTRANS SLOT OPTICAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $14.80 | $11.325 | $10.696 | $10.022 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15V |
|---|---|
| Type: | Unamplified |
| Series: | - |
| Sensing Method: | Transmissive |
| Sensing Distance: | 0.125" (3.18mm) |
| Response Time: | 75µs |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Module, Pre-Wired |
| Output Configuration: | Photodarlington |
| Other Names: | 480-3559 HOA1881-013-ND HOA1881013 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optical Sensor Transmissive 0.125" (3.18mm) Photodarlington Module, Pre-Wired |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 50mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 30mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HOA1881-013, use the request quote form to request HOA1881-013 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HOA1881-013.The price and lead time for HOA1881-013 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HOA1881-013.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

