HNC2-2.5S-3
Hirose
HNC2-2.5S-3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HNC2-2.5S-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HNC2-2.5S-3
Manufacturer Hirose
Description RECEPT SOCKET HOUSING 3 POS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 92 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Series:HNC
Row Spacing:-
Pitch:0.098" (2.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:HNC225S3
Number of Rows:1
Number of Positions:3
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:-
Fastening Type:Latch Lock
Detailed Description:3 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.098" (2.50mm)