HN4B04J(TE85L,F)
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN4B04J(TE85L,F) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN4B04J(TE85L,F) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN4B04J(TE85L,F) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Description | Bipolar Transistors BJT Trans LFreq -120V PNP PNP -0.1A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.069 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN, PNP |
| Supplier Device Package: | SMV |
| Series: | - |
| Power - Max: | 300mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names: | HN4B04J(TE85LF)TR HN4B04JTE85LF |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 200MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP 30V 500mA 200MHz 300mW Surface Mount SMV |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 70 @ 100mA, 1V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100µA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN4B04J(TE85L,F), use the request quote form to request HN4B04J(TE85L,F) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN4B04J(TE85L,F).The price and lead time for HN4B04J(TE85L,F) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN4B04J(TE85L,F).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
