HN2D02FUTW1T1
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN2D02FUTW1T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN2D02FUTW1T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN2D02FUTW1T1 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY GP 80V 100MA SC88 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 100mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Supplier Device Package: | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 3ns |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | HN2D02FUTW1T1OSCT |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Diode Type: | Standard |
| Diode Configuration: | 3 Independent |
| Detailed Description: | Diode Array 3 Independent Standard 80V 100mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 75V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA (DC) |
| Base Part Number: | HN2D02 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN2D02FUTW1T1, use the request quote form to request HN2D02FUTW1T1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN2D02FUTW1T1.The price and lead time for HN2D02FUTW1T1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN2D02FUTW1T1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
