HN1D01FU,LF
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN1D01FU,LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN1D01FU,LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN1D01FU,LF |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | DIODE ARRAY GP 80V 100MA US6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.45 | $0.321 | $0.189 | $0.107 | $0.082 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 100mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Supplier Device Package: | US6 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | HN1D01FU(T5LFT)DKR HN1D01FU(T5LFT)DKR-ND HN1D01FULF(TDKR HN1D01FULF(TDKR-ND HN1D01FULFDKR |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Standard |
| Diode Configuration: | 2 Pair Common Anode |
| Detailed Description: | Diode Array 2 Pair Common Anode Standard 80V 100mA Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 80V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN1D01FU,LF, use the request quote form to request HN1D01FU,LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN1D01FU,LF.The price and lead time for HN1D01FU,LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN1D01FU,LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
