HN-250X
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN-250X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN-250X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN-250X |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | MODULE WIRELESS 2.4GHZ LRNG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $313.20 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 9V |
|---|---|
| Series: | HN-250 |
| Sensitivity: | -93dBm |
| Power - Output: | 16dBm |
| Other Names: | Q3686363A |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | GFSK |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | RS-232 |
| Function: | Transceiver, Modem |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Features: | Reverse TNC Male |
| Detailed Description: | RF Transceiver, Modem 2.4GHz GFSK RS-232 460Kbps |
| Data Rate (Max): | 460Kbps |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN-250X, use the request quote form to request HN-250X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN-250X.The price and lead time for HN-250X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN-250X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

