HMK325C7475KMHPE
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMK325C7475KMHPE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMK325C7475KMHPE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMK325C7475KMHPE |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | Cap Ceramic 4.7uF 100V X7S 10% Pad SMD 1210 125C Automotive T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.489 | $0.441 | $0.398 | $0.389 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Temperature Coefficient: | X7S |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Other Names: | 587-5037-2 CG HMK325 C7475KMHPE |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 4.7µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric) |
| Capacitance: | 4.7µF |
| Applications: | Automotive, SMPS Filtering |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMK325C7475KMHPE, use the request quote form to request HMK325C7475KMHPE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMK325C7475KMHPE.The price and lead time for HMK325C7475KMHPE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMK325C7475KMHPE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
