HMK325B7225KMHP
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMK325B7225KMHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMK325B7225KMHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMK325B7225KMHP |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | Multilayer Ceramic Capacitor 2.2uF 100V 10% 1210 Emboss T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.27 | $0.244 | $0.22 | $0.215 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Other Names: | 587-5396-2 CG HMK325 B7225KMHP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 2.2µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1210 (3225 Metric) |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Applications: | Automotive, SMPS Filtering |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMK325B7225KMHP, use the request quote form to request HMK325B7225KMHP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMK325B7225KMHP.The price and lead time for HMK325B7225KMHP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMK325B7225KMHP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
