HMK316B7334KL-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMK316B7334KL-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMK316B7334KL-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMK316B7334KL-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.33 uF, ± 10 %, 1206, X7R, RoHS |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.12 | $0.108 | $0.098 | $0.096 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | CG HMK316 B7334KL-T HMK316B7334KLT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 0.33µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
| Capacitance: | 0.33µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMK316B7334KL-T, use the request quote form to request HMK316B7334KL-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMK316B7334KL-T.The price and lead time for HMK316B7334KL-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMK316B7334KL-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
