HMK107B7472KAHT
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMK107B7472KAHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMK107B7472KAHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMK107B7472KAHT |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.038 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | CG HMK107 B7472KAHT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 4700pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
| Capacitance: | 4700pF |
| Applications: | Automotive, SMPS Filtering |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMK107B7472KAHT, use the request quote form to request HMK107B7472KAHT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMK107B7472KAHT.The price and lead time for HMK107B7472KAHT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMK107B7472KAHT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
