HMJ212BB7223MGHT
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMJ212BB7223MGHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMJ212BB7223MGHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMJ212BB7223MGHT |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.091 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | CG HMJ212BB7223MGHT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Soft Termination |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 0.022µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
| Capacitance: | 0.022µF |
| Applications: | Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMJ212BB7223MGHT, use the request quote form to request HMJ212BB7223MGHT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMJ212BB7223MGHT.The price and lead time for HMJ212BB7223MGHT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMJ212BB7223MGHT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
