HMC941-SX
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMC941-SX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMC941-SX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMC941-SX |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC ATTEN 0.5DB LSB DIE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Power (Watts): | - |
| Package / Case: | Die |
| Other Names: | 1127-2684 HMC941 HMC941SX |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Frequency Range: | 100MHz ~ 30GHz |
| Detailed Description: | RF Attenuator 15.5dB ±0.3dB 100MHz ~ 30GHz 50 Ohms Die |
| Attenuation Value: | 15.5dB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMC941-SX, use the request quote form to request HMC941-SX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMC941-SX.The price and lead time for HMC941-SX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMC941-SX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

