HMC8500PM5ETR
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMC8500PM5ETR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMC8500PM5ETR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMC8500PM5ETR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC AMP GP 10MHZ-2.8GHZ 32LFCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $95.004 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 24 V ~ 32 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 1.3GHz ~ 2.8GHz |
| Supplier Device Package: | 32-LFCSP-CAV (5x5) |
| Series: | - |
| RF Type: | General Purpose |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-LFQFN Exposed Pad, CSP |
| P1dB: | - |
| Noise Figure: | 4.5dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 15dB |
| Frequency: | 10MHz ~ 2.8GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC General Purpose 10MHz ~ 2.8GHz 32-LFCSP-CAV (5x5) |
| Current - Supply: | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMC8500PM5ETR, use the request quote form to request HMC8500PM5ETR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMC8500PM5ETR.The price and lead time for HMC8500PM5ETR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMC8500PM5ETR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
