HMC8200LP5METR
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMC8200LP5METR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HMC8200LP5METR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HMC8200LP5METR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC TXRX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $27.611 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Series: | - |
| Power - Output: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | - |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 800MHz ~ 4GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Transmitter 800MHz ~ 4GHz 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Data Rate (Max): | - |
| Data Interface: | SPI |
| Current - Transmitting: | 540mA |
| Base Part Number: | HMC8200 |
| Applications: | General Purpose |
| Antenna Connector: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HMC8200LP5METR, use the request quote form to request HMC8200LP5METR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMC8200LP5METR.The price and lead time for HMC8200LP5METR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMC8200LP5METR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

