HMC1206JT30M0
Stackpole Electronics, Inc.
HMC1206JT30M0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HMC1206JT30M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HMC1206JT30M0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 30M OHM 5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Series:HMC
Resistance:30 MOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:HMC1206JT30M0-ND
HMC1206JT30M0TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:30 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film