HM78D-128561KLFTR
TT Electronics
HM78D-128561KLFTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM78D-128561KLFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM78D-128561KLFTR
Manufacturer TT Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 560UH SMD
Data sheet
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:HM78D
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:2.24mH
Inductance - Connected In Parallel:560µH
Height:0.317" (8.05mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 2.24mH Inductance - Connected in Series 560µH Inductance - Connected in Parallel 845 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 830mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:3.38 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:845 mOhm
Current Saturation - Series:730mA
Current Saturation - Parallel:1.5A
Current Rating - Series:400mA
Current Rating - Parallel:830mA