HM78D-1210680MLFTR
TT Electronics
HM78D-1210680MLFTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM78D-1210680MLFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM78D-1210680MLFTR
Manufacturer TT Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:HM78D
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:987-1456-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Inductance - Connected In Series:272µH
Inductance - Connected In Parallel:68µH
Height:0.413" (10.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 272µH Inductance - Connected in Series 68µH Inductance - Connected in Parallel 98 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 800mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:392 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:98 mOhm Max
Current Saturation - Series:2.2A
Current Saturation - Parallel:4.45A
Current Rating - Series:400mA
Current Rating - Parallel:800mA