HM69-75R20LFTR13
TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM69-75R20LFTR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM69-75R20LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 200NH 20A 0.5 MOHM SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.512" W (13.50mm x 13.00mm)
Shielding:Shielded
Series:HM69
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:200nH
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:200nH Shielded Inductor 20A 0.5 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):0.5 mOhm Max
Current Rating:20A