HM2P09PDU1M5N9
Buy HM2P09PDU1M5N9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM2P09PDU1M5N9
Manufacturer Amphenol FCI
Description MPAC 5R ST PF HDR
Data sheet
Voltage Rating:750Vrms
Termination:Press-Fit
Series:Millipacs®
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:5 + 2
Number of Positions Loaded:56
Number of Positions:77 (55 + 22 Ground)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Board Guide
Detailed Description:77 (55 + 22 Ground) Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole
Current Rating:1.5A