HM2P07PDK110N9LF
Buy HM2P07PDK110N9LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HM2P07PDK110N9LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN HEADER 110POS TYPE A VERT
Data sheet
Voltage Rating:750Vrms
Termination:Press-Fit
Series:Millipacs®
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Board Guide
Detailed Description:110 Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole
Current Rating:1.5A