HLSP3S-X12
Panduit
HLSP3S-X12
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLSP3S-X12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HLSP3S-X12
Manufacturer Panduit
Description TAK-TY CABLE TIE - PLENUM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 290 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Strip
Width:0.750" (19.05mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:TAK-TY® HLSP
Packaging:10 Rolls
Other Names:HLSP3S-X12-ND
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polypropylene Hook, Polyamide Loop
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:12.00"
Length - Actual:1.000' (304.80mm)
Features:Plenum Rated
Detailed Description:Hook and Loop - Strip Maroon 3.20" (81.28mm) 0.750" (19.05mm) 50 lbs (22.68 kg) 1.000' (304.80mm)
Color:Maroon
Bundle Diameter:3.20" (81.28mm)