HLS1.5S-X4
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLS1.5S-X4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HLS1.5S-X4
Manufacturer Panduit
Description HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# YEL 6"
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Strip
Width:0.750" (19.05mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:TAK-TY® HLS
Packaging:10 per Pkg
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polyethylene Hook, Polyamide Loop
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:6.00"
Length - Actual:0.500' (152.40mm, 6.00")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Hook and Loop - Strip Yellow 1.50" (38.10mm) 0.750" (19.05mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.500' (152.40mm, 6.00")
Color:Yellow
Bundle Diameter:1.50" (38.10mm)