HLMPK150104F
Dialight
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLMPK150104F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLMPK150104F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HLMPK150104F |
|---|---|
| Manufacturer | Dialight |
| Description | LED CBI 3MM ARRAY 1X4 ALG RED TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 275 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.998 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 645nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 1.6V |
| Viewing Angle: | 60° |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 45mcd |
| Lens Type: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3mm (T-1) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator 4 Wide Red (x 4) 1.6V 30mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole |
| Current: | 30mA |
| Configuration: | 4 Wide |
| Color: | Red (x 4) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HLMPK150104F, use the request quote form to request HLMPK150104F pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLMPK150104F.The price and lead time for HLMPK150104F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HLMPK150104F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

