HLMP2450_NL
Everlight Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP2450_NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP2450_NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HLMP2450_NL |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight Electronics |
| Description | LED LT BAR YELLOW 4LED SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.905 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 585nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 2.1V |
| Viewing Angle: | 50° |
| Series: | - |
| Packaging: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 38mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lens Type: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3mm (T-1) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator Single Yellow 2.1V 20mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole |
| Current: | 20mA |
| Configuration: | Single |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HLMP2450_NL, use the request quote form to request HLMP2450_NL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLMP2450_NL.The price and lead time for HLMP2450_NL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HLMP2450_NL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

