HLMP1300101F
Dialight
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP1300101F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HLMP1300101F
Manufacturer Dialight
Description LED CBI 3MM 1POS RED TH
(In US Dollars)
1800 pcs
Data sheet
Wavelength - Peak:635nm
Voltage Rating:1.9V
Viewing Angle:60°
Series:-
Packaging:Bulk
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:13.8mcd
Lens Type:Diffused
Lens Style/Size:Round with Domed Top, 3mm (T-1)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LED Circuit Board Indicator Single Red Diffused 1.9V 30mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole, Right Angle
Current:30mA