HLMP-Q600-F0010
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP-Q600-F0010 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HLMP-Q600-F0010
Manufacturer Avago Technologies (Broadcom Limited)
Description LED DOME GAP EMERALD GREEN RA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength - Peak:558nm
Voltage Rating:2.2V
Viewing Angle:90°
Series:HLMP-Qxxx
Packaging:Bulk
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:1.5mcd
Lens Type:Diffused, Tinted
Lens Style/Size:Round with Domed Top, 1.80mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LED Circuit Board Indicator Single Green Diffused, Tinted 2.2V 10mA Round with Domed Top, 1.80mm Through Hole, Right Angle
Current:10mA