HLMP-Q105-P0010
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP-Q105-P0010 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP-Q105-P0010 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HLMP-Q105-P0010 |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | LED DOME ALGAAS RED CLEAR RA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.339 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 645nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 5V |
| Viewing Angle: | 28° |
| Series: | HLMP-Qxxx |
| Packaging: | Bulk |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Millicandela Rating: | 200mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lens Type: | Tinted |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 1.80mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator Single Red Tinted 5V 30mA Round with Domed Top, 1.80mm Through Hole |
| Current: | 30mA |
| Configuration: | Single |
| Color: | Red |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HLMP-Q105-P0010, use the request quote form to request HLMP-Q105-P0010 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLMP-Q105-P0010.The price and lead time for HLMP-Q105-P0010 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HLMP-Q105-P0010.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

