HLMP-AH65-Z10ZZ
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP-AH65-Z10ZZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP-AH65-Z10ZZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HLMP-AH65-Z10ZZ |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | LED ORANGE-RED DIFF 5MM OVAL T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 621nm |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 615nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Viewing Angle: | 30° x 70° |
| Supplier Device Package: | 5mm Oval |
| Size / Dimension: | 5.20mm L x 3.80mm W |
| Series: | HLMP-AH65 |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | - |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Oval with Domed Top, 5.20mm x 3.80mm |
| Lens Color: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 8.90mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Orange-Red 615nm LED Indication - Discrete 2.1V Radial |
| Current - Test: | 20mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | Orange-Red |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HLMP-AH65-Z10ZZ, use the request quote form to request HLMP-AH65-Z10ZZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLMP-AH65-Z10ZZ.The price and lead time for HLMP-AH65-Z10ZZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HLMP-AH65-Z10ZZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

