HLMP-2400-EF000
Broadcom
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP-2400-EF000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLMP-2400-EF000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HLMP-2400-EF000 |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom |
| Description | LED Bar .4" Length x .195" Width Yellow 1 Element 2.1V 25mcd |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.16 | $1.047 | $0.944 | $0.924 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 583nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 2.1V |
| Viewing Angle: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 516-2539 HLMP-2400-EF000-ND HLMP2400EF000 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 20mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lens Type: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 8.89mm x 3.81mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator Bar - Single, SIP Yellow 2.1V 20mA Rectangle with Flat Top, 8.89mm x 3.81mm Through Hole |
| Current: | 20mA |
| Configuration: | Bar - Single, SIP |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HLMP-2400-EF000, use the request quote form to request HLMP-2400-EF000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLMP-2400-EF000.The price and lead time for HLMP-2400-EF000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HLMP-2400-EF000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
