HLG-150H-30B
MEAN WELL
HLG-150H-30B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLG-150H-30B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HLG-150H-30B
Manufacturer MEAN WELL
Description LED DRVR CC/CV AC/DC 15-30V 5A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 7 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
Data sheet
Voltage - Output:15 ~ 30 V
Voltage - Isolation:3.75kV
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Series:HLG-150H
Ratings:IP67
Power (Watts):150W
Other Names:1866-2369
HLG-150H-30B-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:93.5%
Dimming:Analog, PWM
Detailed Description:5A 15 ~ 30 V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):5A