HLC023R9BTTR
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLC023R9BTTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLC023R9BTTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HLC023R9BTTR |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FIXED IND 3.9NH 441MA 400 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.136 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 0402 (1005 Metric) |
|---|---|
| Usage: | Unshielded |
| Type: | Multilayer |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm) |
| Series: | MLO™ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 478-7203-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | HLC023R9BTTR |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Hardware Type: | 3.9nH |
| Frequency - Test: | 10GHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400 mOhm Max |
| Expanded Description: | 3.9nH Unshielded Multilayer Inductor 441mA 400 mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.1nH |
| Diameter - Shoulder: | 28 @ 450MHz |
| Description: | FIXED IND 3.9NH 441MA 400 MOHM |
| Delay Time: | 450MHz |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Current Rating: | 441mA |
| Current - Saturation: | Non-Magnetic |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HLC023R9BTTR, use the request quote form to request HLC023R9BTTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLC023R9BTTR.The price and lead time for HLC023R9BTTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HLC023R9BTTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
