HL8528_1102576
Sierra Wireless
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HL8528_1102576 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HL8528_1102576 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HL8528_1102576 |
|---|---|
| Manufacturer | Sierra Wireless |
| Description | MOD HL HSPA+ 1.8V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.2 V ~ 4.5 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | - |
| Series: | AirPrime® |
| Serial Interfaces: | UART |
| Sensitivity: | - |
| RF Family/Standard: | Cellular |
| Protocol: | GSM, GPRS |
| Power - Output: | 33dBm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | 1102576 1645-1004-2 HL8528 5.14.4 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz |
| Data Rate: | - |
| Current - Transmitting: | 700mA |
| Current - Receiving: | 700mA |
| Antenna Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HL8528_1102576, use the request quote form to request HL8528_1102576 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HL8528_1102576.The price and lead time for HL8528_1102576 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HL8528_1102576.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


