HL7588_1102498
Sierra Wireless
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HL7588_1102498 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HL7588_1102498 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HL7588_1102498 |
|---|---|
| Manufacturer | Sierra Wireless |
| Description | RF TXRX CELLULAR 4G LTE (AT&T) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $49.957 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.2 V ~ 4.5 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | - |
| Series: | HL |
| Serial Interfaces: | UART, USB |
| Sensitivity: | - |
| RF Family/Standard: | Cellular |
| Protocol: | 4G LTE (AT&T) |
| Power - Output: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | 1102498 1645-1002-2 HL7588 A2.1 HL7588 A2.1 AT&T |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz |
| Data Rate: | 150Mbps |
| Current - Transmitting: | 650mA |
| Current - Receiving: | - |
| Antenna Type: | Not Included |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HL7588_1102498, use the request quote form to request HL7588_1102498 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HL7588_1102498.The price and lead time for HL7588_1102498 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HL7588_1102498.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

