HL02506Z100R0JJ
Dale / Vishay
HL02506Z100R0JJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HL02506Z100R0JJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HL02506Z100R0JJ
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES CHAS MNT 100 OHM 5% 25W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:0.563" Dia x 2.000" L (14.29mm x 50.80mm)
Series:HL
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Tubular
Other Names:HLA-100
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Mounting Feature:Brackets (not included)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):-
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor