HL02409Z1K500JJ
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HL02409Z1K500JJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HL02409Z1K500JJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HL02409Z1K500JJ |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 30W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Size / Dimension: | 1.250" L x 1.187" W (31.75mm x 30.16mm) |
| Series: | HL |
| Resistance: | 1.5 kOhms |
| Power (Watts): | 30W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Flat Oval |
| Other Names: | Q7528133 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Mounting Feature: | Flange Braces, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | Solder Lugs |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.594" (15.08mm) |
| Features: | Moisture Resistant |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 1.5 kOhms ±5% 30W Wirewound Chassis Mount Resistor |
| Composition: | Wirewound |
| Coating, Housing Type: | Silicone Coated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HL02409Z1K500JJ, use the request quote form to request HL02409Z1K500JJ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HL02409Z1K500JJ.The price and lead time for HL02409Z1K500JJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HL02409Z1K500JJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
